Spela handboll i Falkenberg

IS Orion Falkenberg

Ny handbollssäsong har börjat och vi undrar om det finns fler nya och gamla spelare som vill vara med i år och spela handboll i Falkenberg.
Är du
– från Falkenbergs trakten eller nyinflyttad till Falkenberg och vill testa handboll
– en gammal spelare som är sugen att spela igen eller
– helt enkelt nyfiken vad handbollen går ut på hör av dig till respektive ledare i lista under.

Hos oss är alla välkomna oavsett bakgrund.

A-laget (pojkar/män äldre än 17 år)

Kontakta Simon – simon@isorion.se
Vi tränar på onsdagar 20.00-22.00

U17 (pojkar födda -00-03)

Kontakta Roger – roger@isorion.se eller Hagge – hagge@isorion.se
Vi tränar på måndagar 20.00-22.00 och onsdagar 18.30-20.00

U14 (pojkar födda -04 och -05) – inga krav på handbollskunskap

Kontakta Peter – peter@isorion.se eller Sofia – sofia@isorion.se
Vi tränar måndagar och onsdagar 18.30-20.00

U12 (flickor/pojkar födda -06 och -07) – inga krav på handbollskunskap

Kontakta Theresé – therese@isorion.se eller Igor – igor@isorion.se
Vi tränar måndagar och onsdagar 17.00-18.30

U10 (flickor/pojkar födda -08 och -09) – inga krav på handbollskunskap

Kontakta Peter – peter@isorion.se
Vi tränar onsdagar och fredagar 17.00-18.30

U8 (flickor/pojkar födda -10 och -11) – inga krav på handbollskunskap

Kontakta David – david@isorion.se  eller Sofia – sofia@isorion.se
Vi tränar på torsdagar 17.15-18.30